Sukces ucznia klasy IIIb 04.06.2016, 18:13

W dniu 23 maja w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Skorzeszycach odbyła się XII edycja konkursu "Mądry Dzieciak". Nasza szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klas trzecich: Oliwia Kasprzyk i Konrad Mochocki. Wśród 18 uczniów z 16 szkół naszej gminy  najlepszym okazał się Konrad Mochocki, zdobywając najwiekszą ilość punktów. Również Oliwii niewiele zabrakło by znaleźć się na "podium". Obojgu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gminny Turniej Ringo 23.05.2016, 17:11

12 maja 2016 roku w Szkole  Podstawowej w Radlinie odbył się  Gminny Turniej Ringo.

Drużyna reprezentująca SP Górno wystąpiła w składzie: Ceglarska Alicja, Grzegolec Magdalena, Łukawska Małgorzata, Morawska Agata, Mazurczak Klaudia i Sobieraj Katarzyna.

Nasze uczennice zajęły III miejsce.

Gratulujemy sukcesu i zachęcamy wszystkich  do aktywności ruchowej.

W dniu 14 stycznia 2016 roku zespół ludowy Górne Nutki reprezentował region świętokrzyski w przesłuchaniach XXII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie w kategorii zespoły regionalne i folklorystyczne. Brali w nich udział najlepsi uczestnicy przesłuchań eliminacyjnych, które odbyły się w 38 miejscowościach w kraju oraz na Ukrainie i Białorusi.

Nasz zespół został laureatem tego prestiżowego festiwalu i zajął  III MIEJSCE. Nagroda w kwocie 500 zł ufundowana została przez Towarzystwo Przyjaciół Będzina. Jesteśmy dumni z naszych wspaniałych artystów.